החלפת הצנרת בבית – המדריך המלא

החלפת הצנרת בבית – המדריך המלא

ימי החורף הקרים מביאים עמם לא מעט תקלות במערכות המים, כמו לחץ מים נמוך, הפסקות מים, פיצוץ צינורות בשל הקור, מים פושרים ועוד. עם זאת לעיתים, תקלות אלה אינן קשורות דווקא אל מזג האוויר, כאשר מרבית התקלות במערכות המים מתרחשות עקב התיישנות המבנה והעדר תחזוקה נכונה.

אם אתם רוצים ליהנות ממערכות מים יעילות, חשוב לבצע החלפת צנרת בבית תוך פנייה לאנשי המקצוע כמו אינסטלטורים וקבלני אינסטלציה מומחים.

אבל כיצד מתרחש התהליך? הנה המדריך המלא להחלפת צנרות במבנה:

בכל מבנה, בין אם ציבורי או פרטי, ישנן מערכות מים, מערכות ביוב ודוודים, אשר נועדו לאפשר זרימה של מים בכל הברזים, הכלים הסניטריים והצינורות במבנה.

תשתיות המים עליהן להיות תקינות, שכן העדר תחזוקה, יוביל לתקלות בצנרת כמו גם לנכס בעל תשתיות ירודות – מה שפוגע בערכו. אז כיצד מחליפים צנרת? הנה כל השלבים:

הבנת התהליך

חשוב להבין כי בתים שנבנו לפי 20 שנה ויותר, יזדקקו בדרך כלל להחלפת תשתיות המים וזאת בשל העובדה שעברו יותר מ 20 שנים מבניית המבנה. בכך, אלמנטים שונים במערכות המים הופכים תקולים ופגומים, לכן חידוש המערכת הינו הכרחי.

ביצוע בדיקת צנרות ומערכות המים

על מנת להבין מהי התקלה בצנרות כמו גם מה מצב תשתיות המים, יש לפנות אל אינסטלטור מומחה שיוכל באמצעות בדיקת תשתיות מים להגיע אל שורש הבעיה. אינסטלטור מומחה יוכל באמצעות מצלמה טרמית לצלם את תשתיות המים ללא פגיעה בקירות או במרצפות, לאבחן את מקור הבעיה ובכך להבין אילו צינורות יש להחליף ומה ניתן להשאיר.

קבלת הצעת מחיר

כעת כשאתם יודעים מהו המצב ואילו חלקים בצנרת יש להחליף, חשוב לקבל הצעת מחיר מסודרת להחלפת צנרות המים, תוך קבלת הערכה אודות ימי עבודה והציוד הנדרש אותו תצטרכו לקנות (לעיתים האינסטלטור עצמו רוכש את הציוד), ובכך להתחיל בפעולה.

בחירת סוג הצנרת

חשוב לדעת כי ישנם שני סוגי צנרות מובילים שנחשבים מעולים, כאשר סוג אחד הינו צנרת מסוג SP שעובדת בשילוב אלמנטים עשויי אלומיניום חומר שנחשב עמיד במיוחד מפני קורוזיה ומים. את הצנרת מתקינים תוך שבירת הקירות, לכן חשוב להיערך לכך ולהבין כיצד אפשר להתקין צנרת חדשה ולבצע תיקון הקירות לאחר מכן.

בנוסף, ישנה צנרת מסוג "פקסגול" אותה מניחים בתוך צינור התעלה, כאשר התקנה זאת אינה דורשת שבירת קירות והיא נחשבת התקנה נוחה יותר. בכל מקרה חשוב להתייעץ עם אינסטלטור מקצועי ולהבין איזה סוג צנרת מתאימה למבנה שלכם.

התאמה

החלפת צנרת מהווה הזדמנות לבצע התאמה מושלמת של נקודות המים לצרכים שלכם, כמו גם שהחלפה הנעשית בדירות בבניין משותף – תאפשר להתנתק ממערכות המים של המבנה ולהקים צנרת עצמאית לפי הצרכים של הדירה.

מומלץ להתייעץ עם האינסטלטור לגבי מיקום נקודות מים חדשות המתאימות לשימושים ולצרכים שלכם, תוך שהתקנה מחודשת תאפשר איכות חיים בדירה.

בנוסף, בזמן החלפת הצנרת כדאי לשדרג את איכות המים על ידי התקנת מסנני אבנית בשעון המים שישפרו את איכות המים ויקנו מים בריאים וטובים יותר.

כעת באמצעות צנרת חדשה, ניתן ליהנות ממקלחת טובה, נקודות מים בכל מקום שתרצו (במרפסת, בגינה, במטבח ועוד), תוך קבלת מבנה שימושי יותר ובעל ערך גבוה יותר.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות