החלפת אינטרפוץ

החלפת אינטרפוץ

אינטרפוץ הוא סוג של ברז מתוחכם אשר מווסת זרימה של מים ממקור חם וקר ויודע להעביר אותם לדוש ולעיתים גם לברז מילוי מקלחת. מדובר בשדרוג על המערכות הישנות יותר בהן היה ברז חיצוני. האינטרפוץ נמצא כולו בתוך הקיר מאחורי האריחים כך שרק הברז, או יותר נכון, הידית עצמה נמצאת בחוץ. החלפה של האינטרפוץ היא לא עניין שגרתי. ברוב המקרים, מדובר ברכיב עמיד מאד. לפעמים בכל זאת צריך להחליף אותו ואנחנו כאן בכדי לעשות סדר במושגים השונים ובתהליך עצמו.

החלפת אינטרפוץ או מנגנון?

ראשית יש לדעת שהחלפה של המנגנון בתוך האינטרפוץ יכולה לעיתים קרובות לתקן את הבעיה. חשוב לזכור שהחלפה של מנגנון האינטרפוץ, מצריכה גם היא פירוק של אריחים. רבים כאשר עומדים בפני העובדה הזאת מתחילים לחשוב על החלפה של האינטרפוץ כולו, עוד נגיע לזה. מה שחשוב בהחלפת מנגנון זה להתעקש עם בעל המקצוע על החלפה של המנגנון לאותו מותג ממנו הגיע האינטרפוץ עצמו. זה יבטיח פעולה נכונה יותר והתאמה של הרכיבים.

החלפת אינטרפוץ יכולה להיעשות במסגרת שיפוץ כללי או כאשר יש בעיה או צורך מסוים. לפעמים הגובה של האינטרפוץ כבר לא מתאים, נניח לאנשים מבוגרים שרוצים אותו נמוך יותר  כך שיתאים גם למקלחת בישיבה. לעיתים רחוקות האינטרפוץ עצמו ידרוש החלפה.

האינטרפוץ המתאים

אינטרפוצים נחלקים לשני סוגים: 3 דרך ו4 דרך. מדובר בכאלו אשר מאפשרים ברז תחתון או לא. אינטרפוץ 4 דרך ישמש אותנו באמבטיה לברז המילוי שלה. לאחר שבחרנו את הסוג, יש לבחור מיקום נכון של האינטרפוץ. זוהי החלטה שיש להקדיש לה הרבה מחשבה ואפילו להתייעץ עם אנשי מקצוע. נוסף על כך, שאלו משפחה וחברים מה דעתם. מיקום נכון של האינטרפוץ יכול לאפשר הפעלה שלו באופן נעים עוד לפני שהגוף נרטב. גובה ההתקנה שלו, כפי שציינו, יכול להיות קריטי גם כן.

תהליך ההחלפה

החלפה של אינטרפוץ תיארך כמה שעות, עד 4-5 שעות. ביום למחרת יש עוד פעולה קטנה, בדיקה והתקנה של האריחים, שיש לבצע כך שלא תוכלו להתקלח במקום בערך יממה שלמה. לפני ביצוע ההחלפה, תצטרכו לדאוג אריחים חליפיים. יכול להיות שתמצאו אריחים כאלו באינטרסול או במחסן. רבים אינם מודעים לקיומם אבל בהרבה מקרים הם קיימים היכן שהוא. אם אין לכם אריחים נוספים, תצטרכו לרכוש כאלו או לבקש מבעל המקצוע שיזמין עבורכם.

החלפת האינטרפוץ איננה זולה אך כאמור גם לא אמורה להיות הליך שנעשה באופן תכוף. עלות החלקים והעבודה יכולה לנוע בין אלפיים לשלושת אלפים ש"ח כאשר היקרים יותר הם כמובן אינטרפוצים 4 דרך.

חשוב לקחת כמה הצעות מחיר מאנשי מקצוע שונים ולבקש מהם להראות לכם עבודות קודמות וגם המלצות של לקוחות.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות