שיפוץ אמבטיה: המדריך המלא!

שיפוץ אמבטיה: המדריך המלא!

בין אם מדובר במעבר לבית חדש ובין אם מדובר בשיפוץ וחידוש הדירה, הרי שלשיפוץ האמבטיה יש משקל משמעותי בתהליך. חדר האמבטיה הוא לא רק המקום שבו ניתן להתנקות אלא בלא מעט מקרים הוא מהווה תחנה אחרונה לסיום יום ארוך, וככזה, עליו להיות משופץ באופן האידיאלי ביותר. ריכזנו בעבורכם מגוון רחב של טיפים ומידע מקצועי על שיפוץ אמבטיה. שנתחיל?

תכנון מוקדם

הדבר הראשון והחשוב ביותר שתצטרכו לעשות הוא לתכנן את השיפוץ מבעוד מועד, ולהבין מהו סוג השיפוץ שלו אתם זקוקים: האם זה שיפוץ נקודתי? האם זה שיפוץ כללי? האם אתם רוצים להחליף את האמבטיה במקלחון? הקדישו זמן לתכנן את השיפוץ האידיאלי ביותר בעבורכם, וחשבו על כל האלמנטים הרלוונטיים ועל העיצוב הרצוי לחלל.

הגדרתם את השיפוץ? תכננתם את התהליך ואת האלמנטים שתרצו לשנות, לתקן או לעצב? ערכו מחקר קצר ברשת והבינו מה כרוך בתהליך השיפוץ כשכדאי לקחת בחשבון ששיפוץ כללי כולל החלפת מערכת האינסטלציה, ריצוף מחודש ותהליכים מעמיקים נוספים, מה שעשוי להרחיק אתכם מהבית לתקופה זו – לכן חשוב להתחשב בזה.

עוד אלמנט שיש להתחשב בו במהלך תכנון השיפוץ הוא התקציב שלכם. אם אין לכם תקציב גבוה, ייתכן ותעדיפו לבצע שיפוץ נקודתי, זאת מאחר ושיפוץ יסודי עשוי לעלות בין 10,000 ₪ לבין 25,000 ₪, כששיפוץ נקודתי כמובן יעלה לכם פחות (תלוי באלמנטים שתרצו להתקין ולשנות) ולכן יש לתכנן את השיפוץ בכובד ראש. לבסוף, חפשו המלצות על קבלנים או שיפוצניקים מומלצים, בקשו הצעות מחיר ובחרו את בעל המקצוע הרלוונטי ביותר.

שיפוץ אמבטיה

האם החלפת האמבטיה היא דבר נחוץ?

כשמתכננים שיפוץ באמבטיה, חשוב להבין את משמעות השיפוץ לעומק ולהחליף רק את האלמנטים שבאמת זקוקים לחלופה, כך למשל תופתעו לשמוע שלא תמיד כדאי להחליף את האמבטיה באחת חדשה, ולעיתים שיפוץ ותיקון האמבטיה הנוכחית יעניקו תוצאה מרעננת. השאלה היא, האם החלפת האמבטיה באמת נחוצה? תוכלו להתייעץ עם בעל מקצוע אובייקטיבי, שיבדוק את מצב האמבטיה ויסייע לכם להגיע להחלטה.

עוד דבר שיש לקחת בחשבון, הוא שינוי בין אמבטיה למקלחון. לא מעט אנשים מעדיפים להתקין מקלחון בביתם מאחר ומדובר באלמנט קל לניקוי, תופס פחות מקום בחלל ואף עשוי לסייע בחיסכון במים. חשבו על זה, בררו עלויות, והבינו אם מדובר בשיפוץ שמעניין אתכם או לא.

ואם החלטנו על שיפוץ כללי?

היה ובחרתם לשפץ את האמבטיה באופן יסודי, התהליך מאלץ את בעלי המקצוע להרוס את חדר האמבטיה הנוכחי, לרבות האריחים והכלים הסניטריים על מנת לבנות את התשתית מחדש ולבצע את הפעולות הנדרשות לשיפוץ. התהליך יכלול בין היתר איטום של חלל האמבטיה (להימנע מבעיות רטיבות ועובשים), החלפת מערכת האינסטלציה ועבודות חשמל בהתאם לצורך. כך שבתקופה זו לא תוכלו להשתמש בחדר האמבטיה כלל. בהמשך, החדר ירוצף מחדש ויותקנו בו כל האלמנטים שבחרתם מבעוד מועד. קחו בחשבון שמאחר וכל האלמנטים בחדר פורקו, הריצוף ייעשה באופן יסודי, ולא תוכלו לבצע ריצוף בהדבקה. אם בחרתם בשיפוץ נקודתי, תוכלו לבקש ריצוף מחודש בטכניקת הדבקה (תהליך זול ופשוט יותר, אך עלול להקטין את חלל החדר).

הסתיים השיפוץ? זה הזמן לעצב!

תכנון העיצוב של חדר האמבטיה ייעשה עוד בשלבים ההתחלתיים, אך יישום העיצוב יוכל להתבצע רק לאחר שהונחו כל התשתיות וכל עבודות השיפוצים הסתיימו (או לקראת סיום). רכשו את הרהיטים האידיאליים ביותר בעבורכם וחשבו על האלמנטים העיצוביים שתרצו לשלב בחלל.

 

אז מה היה לנו? לפני הכל, חשוב לתכנן את השיפוץ ולהבין מהו סדר הגודל של העבודות ומהו התקציב שיש ברשותנו. לאחר מכן, חפשו קבלן איכותי שיבצע בעבורכם את העבודה ואם יש צורך להתייעץ עם בעל מקצוע בנוגע להחלפת האמבטיה – עשו זאת. לסיום, תוכלו לעצב את החלל ולהעניק לו את המראה האידיאלי ביותר בעבורכם. תתחדשו!

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות