איך מתחילים לבנות בית – המדריך לבונה המתחיל

איך מתחילים לבנות בית – המדריך לבונה המתחיל

רבים חולמים לבנות את ביתם ובאותה נשימה מבועתים מעצם המחשבה שעליהם להתחיל לקבל מגוון החלטות, להיות בקשר מול מגוון נותני שירות, להתחיל לשלם במגוון אפיקים, להבין מהם השלבים השונים וכדומה, ועל כן אם מבקשים לעמוד מול הפחד ולהגשים חלום, אתם מוזמנים ללמוד כיצד מתחילים ואף לגלות שהיישום הרבה פחות מפחיד מהתיאוריה. עדיין חוששים? ובכן טוב לדעת שלאורך כל הדרך קיימים יועצים שיקלו עליכם את העבודה.

קבלת החלטות ונותני שירות

השלב הראשון הוא לבחון את המצב הכלכלי מכל הכיוונים ולקבל החלטה כמה יכולים להוציא. לאחר מכן יש להבין מה מעדיפים לבנות, ולו בקווים כלליים. עתה צריך להתחיל לקבל טיפים משלל אנשים מנוסים, כאשר תמיד מוטב לבחון על מה הם מתחרטים, כך שאט אט מגבשים דעה לגבי הציפיות והדרישות. בנקודה זו יש להבין האם מבקשים להתנהל בכמה חזיתות במקביל ולהיות בקשר ישיר עם שלל נותני שירות, או שלחלופין אין לכם זמן (או כוח) ועל כן מעדיפים דמות מרכזית שתרכז עבורכם את סך העבודה ותפקח עליה. נשמע כמו כיוון מועדף? אתם צריכים למצוא קבלן מפתח מקצועי, כזה שמגיע עם המלצות, שאינו מהסס להפנות ללקוחות קודמים, שנחשב הגון ורציני, שעובד עם אינסטלטור צדיק וכמובן שדורש תשלום הגיוני.

תכנית – אחד ועוד אחד

לאחר שמבינים את הבסיס רצוי לגשת לארגן תכנית אדריכלית. גם פה כמובן הכרחי לקבל המלצות ולוודא שקיימת כימיה בין שני הצדדים, כי שיתוף פעולה ותחושה נעימה מאוד חשובים כשניגשים לבנות את הבית שבו תגורו. את התכנית המוגמרת מעבירים לקונסטרוקטור. הוא עובר על התכנית ומוסיף דגשים שנוגעים לחוזק מבני. כאשר הקונסטרוקטור מאשר את התכנית יש להשיג היתר בנייה. היתר זה משיגים באמצעות הגשת בקשה (בוועדה המקומית לתכנון ובנייה). מה עתה? היו סבלניים – הליך זה בקלות עשוי לקחת כמה חודשים טובים. מבקשים לזרז את ההליך? היעזרו באיש מקצוע, קרי אדריכל.

איך מתחילים לבנות בית - המדריך לבונה המתחיל

עורכים הסכם עבודה

עומדים להיכנס לשלב העבודה, ועל כן זהו בדיוק הזמן לערוך הסכם עבודה. מה יש להכיל בהסכם? את סך ההתחייבויות של הקבלן, שלבי תשלום, לוחות זמנים, כתב כמויות, דגשים לגבי שימוש בחומרים תקניים, אמצעי בטיחות, אחריות לגבי נזקים וכדומה.

רגע לפני שפורקים

מה עתה? ניתן להתחיל לנשום לרווחה ובו זמנית להבין שיש מולכם עוד דרך ארוכה. בשלב זה רצוי לשכור את שירותיו של מפקח בנייה, בכדי שזה ישמור על האינטרסים שלכם, יוודא שהפרויקט מתקדם כראוי ושהמפרט המדובר אכן מיושם. הבית כבר עומד ואפילו הצבע התייבש? עתה היעזרו בשירותיו של איש מקצוע נוסף – מהנדס שמתמחה בבדק בית. מדוע? בכדי לבחון כראוי כל מה שנוגע לבטיחות, תפקוד ואסתטיקה. צלחתם גם שלב זה? בשעה טובה הגיע הזמן להשיג טופס 4 מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות