תאורה בבית: מדריך מיוחד ששופך אור על הנושא

תאורה בבית: מדריך מיוחד ששופך אור על הנושא

בין אם אתם גרים בדירת שני חדרים ובין אם בדירה עם חמישה חדרים – חשוב לתכנן נכון את כל עניין התאורה, משום שכל חדר זקוק לרמות תאורה שונות, בהתאם לצרכיהם של דיירי הבית. כיצד תדעו איזו תאורה תתאים לחדרים השונים? מדריך מיוחד בנושא.

הסלון

הסלון הוא החלל המרכזי של הבית, ולרוב הוא גם החדר הגדול ביותר. מדובר בחלל משותף, שבו נהוג לארח את בני המשפחה והחברים, ולכן חשוב לתכנן היטב את התאורה, ולו כדי שתוכלו להאיר את החלל כולו, מבלי שהמנורות ישתקפו בטלוויזיה (ויפגמו בהנאה מהצפייה).

כדאי לבחור בגוף תאורה מרכזי, אך טוב לדעת שבסלון רצוי ואפילו מומלץ לשלב מנורות דקורטיביות, כמו מנורות וינטג' או אהילים ייחודיים (בהתאם לעיצוב הבית כמובן).

המטבח

התאורה במטבח חייבת להיות פרקטית, משום שמדובר בחלל שמשמש לעבודה ובישול. בחרו בגוף תאורה שיקנה אור בכל החדר, כשהעדיפות היא למנורת פלורסנט שצמודה לתקרה. כמו כן, ניתן להוסיף גופי תאורה באזורים אסטרטגיים כמו ארונות המטבח (כך בפתיחת הארון, יידלק האור ותוכלו לראות אילו פריטים קיימים בתוך הארון). כמו כן, ניתן לבחור בגופי תאורה דקורטיביים וייחודיים, בייחוד אם המטבח מהווה חלל פתוח המתמזג יחד עם הסלון, ועל אחת כמה וכמה אם ישנו אי במרכז המטבח.

תאורה בבית

חדר האמבטיה

את התאורה בחדר האמבטיה יש למקם באזור שאינו סמוך למקלחת עצמה (למשל מעל הכיור או במרכז החדר). יתרה מזאת, רצוי להציב נורה נוספת לצד המראה, על מנת שתוכלו לראות את עצמכם במראה באופן המיטבי (במיוחד עבור מי שנוהג להתגלח מול המראה או מי שמעדיפה להתאפר בחדר האמבטיה).

חדרי שינה

בחדר השינה כדאי לבחור בתאורה נעימה, עם עוצמת אור שאינה חזקה מידי (על מנת שלא להסתנוור). כמו כן, כדאי להוסיף מנורות קריאה לצדי המיטה, בייחוד אם אחד מבני הזוג נוהג לקרוא ספרים לפני השינה. אם ישנה פינת איפור בחדר – כדאי לבחור במנורות לד או נורות קטנות שממוקמות סביב המראה.

אם חדר השינה גדול במיוחד, מוטב לברר אם ניתן להוסיף גוף תאורה נוסף. כמו כן, אל תשכחו לתכנן את התאורה שבחדר הארונות – אם יש כזה.

חדרי ילדים

חדר הילדים, בו הילדים ישנים ומשחקים, הוא חדר שזקוק לתאורה אפקטיבית, ולכן רצוי לבחור במנורת פלורסנט. מלבד זאת, אפשר להוסיף מנורות קיר או מנורת לילה, אם מדובר בילדים קטנים שזקוקים למאור נוסף במהלך השינה. אגב, תאורת לד יכולה להיות אפקטיבית אף היא בחדר השינה של הילדים (וגם חסכונית).

שנסכם?

כדאי לתכנן מבעוד מועד את התאורה העתידית של הבית, ולו כדי שתוכלו לנצל את המרחב באופן המיטבי, ולבחור את גופי התאורה האידיאליים ביותר בעבורכם – וכמובן כאלה שיתאימו לעיצוב הפנים של הבית.

בהצלחה.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות