איך לפתוח סתימות בביוב?

איך לפתוח סתימות בביוב?

סתימה בביוב היא בעיה שיכולה ליצור מטרד קשה של הצפות ולעיתים אפילו ריחות לא נעימים. סתימה בביוב יכולה להיות ברמת הבית או הרחוב. יש לציין שבמקרה כזה, לא תהיה לכם אפשרות לפעול באופן עצמאי ותצטרכו לקרוא לשירות פרטי או עירוני בהתאם למקום בו התרחשה הסתימה. סתימות רבות לעומת זאת, מתרחשות דווקא בבית. הרבה מהן ניתן לפתור באופן עצמאי ועם מעט מאד ציוד טכני. במאמר הזה נסביר כיצד ניתן לנסות ולפתור סתימות שכאלו מבלי לקרוא לאינסטלטור.

מיקום הסתימה

חשוב להבין כיצד פועלת מערכת הביוב בתוך הבית שלנו עצמו. מדובר בצינורות היוצאים מהכיורים, המקלחת או האמבטיה. בכיורים השונים, יש בדרך כלל סיפון אותו ניתן לפתוח ולנקות. חשוב לשים מתחת דלי, לפתוח מעט ולתת לכל למים להתנקז. הסיפון הוא פטנט עתיק יומין בכדי לעצור לכלוך. רצוי לנקות אותו מידי כמה זמן כדי למנוע סתימות. ברוב המקרים, סתימות בכיורים יסתכמו בסך הכל בסיפון סתום.

סתימות במקלחת ניתן לנסות לפתור גם כן באותו האופן – על ידי פתיחה של החלק התחתון וניקוי שלו. בדרך כלל יש שם הצטברות של שערות אשר סותמת את הפתח.

שימוש בפומפה וספירלה

סתימות אשר מקורן יותר בעומק המערכת ידרשו אמצעים יותר כבדים אבל עדיין כאלו שתוכלו להפעיל בעצמכם. הראשון יהיה הפומפה. הכלי הזה יכול להיות מאד יעיל אם משתמשים בו נכון. חשוב ליצור איתו אטימה מושלמת ולהתמיד במשך הרבה משיכות ודחיפות, בייחוד אם מרגישים התנגדות. בכיורים, יתכן ותצטרכו לאטום את הפתח הקטן שבכיור בכדי שהפומפה תעבוד. עם הפומפה צריך סבלנות. היא יוצרת תנועות קטנות של החומר הסותם ולעיתים דרושות הרבה מהן בכדי לשחרר אותו.

הכלי השני הוא הספירלה או הכבל הקפיצי לפתיחת סתימות. תוכלו להכניס אותו בעדינות דרך הסיפון המפורק או הפתח שבטוש. העבודה עם הכבל הזה צריכה להיות עדינה בכדי לא לפגוע בצינורות עצמם. כאשר הגעתם למקור הסתימה, אפשר למשוך אותה לכיוונכם או לדחוף אותה הלאה, תלוי מה נוח יותר לעשות.

חומרים משחררי סתימה

דרך נוספת לפתיחה של סתימות היא שימוש בחומרים משחררי סתימה. חשוב מאד לקרוא היטב את הוראות השימוש ולהשתמש עם כפפות ייעודיות והגנה נאותה על העיניים. החומרים הללו יכולים להיות אפקטיביים אפילו אם הם פותרים את הבעיה באופן חלקי.

זה המקום לציין שסתימות חוזרות ונשנות יצריכו כבר ביקור של אינסטלטור אשר יבדוק את המערכת כולה. יכול להיות שיש בה צינורות אשר הוצרו באופן לא תקין על ידי צבר שומנים אשר ספח אליו מוצקים שונים כגון שיערות, תחבושות היגייניות וכו'. כיום ניתן לאבחן את צינורות הביוב גם באמצעות מצלמה מיוחדת ולפעמים זה מומלץ כדי למנוע את הסתימות הבאות. אפילו שאתם יכולים לתקן אותן – לא כך אתם רוצים לבלות את הערבים שלכם, נכון?

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות