מה חשוב לדעת לפני שמשפצים את הצנרת?

מה חשוב לדעת לפני שמשפצים את הצנרת?

יש מי שיקראו לפעולה הזו "שיפוץ הצנרת", ויש מי שיקראו לה "החלפת הצנרת", כך או כך, מדובר בתהליך שיש לבצע בתשומת לב ובאופן מקצועי, משום שהצנרת היא מערכת חשובה וחיונית מאוד בבית. מה חשוב לדעת לפני שמשפצים את הצנרת? מאמר בנושא.

3 סיבות טובות להחליף את הצנרת בבית

יש לא מעט סיבות שבגינן רבים בוחרים להחליף את הצנרת בבית, אך אלה הן 3 הסיבות הנפוצות ביותר:

  1. במסגרת שיפוץ הבית – כאשר אתם מחליטים לבצע שיפוץ כללי בבית, בהחלט כדאי לשפץ גם את הצנרת ולחדש אותה, ובייחוד אם הצנרת שלכם עשויה מתכת. מדוע? כי החלפת צנרת שעשויה מתכת כרוכה בתהליך די ארוך שכולל שבירת קירות ומרצפות. ובכן, אם כבר משפצים – קחו זאת בחשבון.
  2. נזילה או פיצוץ בצינורות – במקרים של נזילה חמורה או פיצוץ בצינור המים, ייתכן ותצטרכו להחליף את הצנרת כולה, ופה כדאי ורצוי להתייעץ עם בעל מקצוע בתחום על מנת להבין מה הפתרון האידיאלי ביותר עבורכם.
  3. מעבר דירה – כניסה לדירה חדשה היא סיבה מצוינת להחליף את הצנרת בבית, בין אם הצנרת שלכם עשויה פלסטיק או מתכת. טרם הכניסה לבית, וודאו שהצנרת תקינה ואינה מלאה בחלודה, משום שזה משפיע לא רק על איכות המים שלכם, אלא גם עשוי למנוע נזקים בעתיד.

טיפ: כדאי לשקול להוסיף נקודות מים נוספות במהלך החלפת הצנרת. זו הזדמנות שלא כדאי לפספס, ובייחוד אם יש לכם צורך בכך.

שתי שיטות להחלפת צנרת

החלטתם להחליף את הצנרת בבית? בשעה טובה! טוב לדעת שיש שתי שיטות עיקריות להחלפת הצנרת, האחת, שיטה קווית (כל אחת מנקודות המים בבית, נהנית מצינור אישי, ולעיתים אפילו שני צינורות), והשנייה, שיטה מקבילית (לפיה נקודות המים מתחברות באמצעות צינורות אל שעון המים). כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע, על מנת להבין איזו מבין השיטות תתאים לבית שלכם, משום שכל אחת מהן טומנת יתרונות וחסרונות שונים.

אגב, פה נעצור לציין שחשוב להשתמש בכלי עבודה ייעודיים עבור סוג הצנרת שנבחרה, ואם נהיה מדויקים יותר – כלי העבודה והצינור חייבים להיות של אותו המותג.

רגע, צנרת מפלסטיק, או ממתכת?

בפסקאות הקודמות דיברנו על צנרת ממתכת ועל צנרת מפלסטיק, וכדי לעשות קצת סדר בדברים, ריכזנו כמה עובדות שחשוב לדעת על שני הסוגים הללו.

למעשה, יש הבדל משמעותי בין צנרת פלסטיק לבין צנרת שעשויה מתכת. ראשית, מתכת היא חומר שיכול לצבור חלודה, לעומת הפלסטיק. כמו כן, הפלסטיק הוא חומר הרבה יותר גמיש, ולכן הוא יותר עמיד בפני שברים, לעומת צינור מתכת, שאינו גמיש וסיכוייו להישבר גבוהים יותר. דבר נוסף שחשוב לדעת זה שצינור פלסטיק הרבה יותר קל להחליף ולתקן. מה המסקנה? העדיפו צנרת פלסטיק על פני צנרת ממתכת.

מה חשוב לוודא אחרי שמסיימים את שיפוץ הצנרת?

אם בעל המקצוע סיים את התהליך, חשוב שתוודאו מולו שהתקיימה בדיקה של לחץ המים, על מנת לוודא שהכל התבצע כראוי ושאין כשלים בהתקנה. כמו כן, מאחר והחלפת הצנרת כרוכה בהרמת המרצפות, וודאו שהכל הותקן כמו שצריך – לפני שמחזירים את המרצפות למקומן.

בהצלחה.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות