החלפת הברז בבית: האם אפשרי לעשות זאת לבד?

החלפת הברז בבית: האם אפשרי לעשות זאת לבד?

כמעט בכל בית פרטי או דירה, מגיע השלב שבו צריך להחליף את הברזים הישנים, לברזים חדשים. זה יכול להיות בשל שיפוץ או שינוי עיצובי בחלל, בשל הצורך להחליף לברז חדש יותר או אפילו בשל בעיות או כשלים בברז הנוכחי (כמו דליפות, בעיות חלודה וכו'). האם אפשר להחליף אץ הברז בבית באופן עצמאי? האמת שכן, וזה לא כל כך מורכב כפי שאתם וודאי חושבים. סקרנים? מדריך מיוחד לפניכם, בואו נתחיל.

שלב ראשון – הצטיידו בהתאם

תחילה, עליכם להצטייד מבעוד מועד בכמה אביזרים וכלים שנחוצים לתהליך. למשל, מפתח שוודי שמתאים לגודל הרצוי (לאומים של הבאז עצמו), מפתח צינורות, מברג, טפלון המשמש כחומר נעילה, ספריי שמסייע לפתיחת האומים בקלות, פשתן, זווית, וברז חדש כמובן.

בשלב הבא – הכינו את השטח לתהליך

הצטיידתם בכל הציוד הנחוץ? זה הזמן להכין את השטח לעבודה. בתור התחלה, עליכם לסגור את השיבר של המים (השיבר הראשי של הבניין או הבית). אם יש לכם שיבר ייעודי למים חמים, סגרו גם אותו. כעת, וודאו שהמים אכן סגורים – פתחו את הברז, ואפשרו לשאריות המים שבצינורות לצאת החוצה עד להתרוקנות.

ועכשיו – מתחילים במלאכה!

כעת, אפשר להתחיל במלאכה ולפתוח את האומים של הברז (היעזרו במפתח שוודי). כדאי להתיז מעט ספריי ייעודי על מנת שיקל עליכם בתהליך, ויאפשר פתיחה קלה יותר. השתמשו בזווית כדי להוציא את האקסצנטריים (מדובר בשני חלקים שמצויים בחלקו הפנימי של הקיר). זה למעשה שלב פירוק הברז הישן, ופה חשוב לוודא שהאזור אינו חלוד או פגוע, על מנת שתוכלו להמשיך בתהליך.

לאחר שפירקתם את הברז הישן, אפשר להתחיל בהתקנת הברז החדש, כשהשלב הראשון הוא להתקין את האקסצנטריים החדשים, ולאחר מכן ללפף אותם במעט פשתן (שימו לב שחשוב למתוח את הפשתן). לאחר מכן, ניתן להניח את הטפלון ולהתקין את הברז החדש שרכשתם. כעת, הרכיבו את יתר חלקי הברז, וחזקו את כל החלקים היטב בעזרת האביזרים שיש ברשותכם – זהו, הרכבתם את הברז החדש!

בדקו שהברז עובד כשורה

לאחר שהרכבתם את הברז, ווידאתם שכל החלקים נמצאים במקומם, זה הזמן לבדוק שהברז עובד כשורה ושאין דליפות. פתחו את השיבר הראשי של המים, ולאחר מכן, פתחו את הברז. יש דליפות? בדקו שכל חלקי הברז הותקנו כראוי, שהגומיות אטומות וכו'.

בהצלחה.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות