נזילה בניאגרה: איך ממשיכים מכאן?

נזילה בניאגרה: איך ממשיכים מכאן?

נזילה בניאגרה היא לא בעיה שבגללה נזעיק אינסטלטור באמצע הלילה או בסוף השבוע. לעיתים, אנשים דוחים ודוחים את הטיפול בבעיה הזו כאשר היא עדיין קטנה. חבל לדחות את הטיפול מכיוון שנזילה שכזו גורמת לבזבוז מים ובכך מעלה את חשבון המים שלכם. נוסף על כך, הנזילה יכולה לגרום לסימנים בתוך האסלה אותם יהיה קשה לנקות אחר כך.

אם יש לכם אסלה גלויה, תוכלו לתקן את הנזילה לבדכם עם מעט חוש טכני ונכונות לעשות זאת. לחילופין, ביקור של אינסטלטור במקרה הזה גם הוא אפשרי ולא אמור לעלות יותר מעלות הביקור עצמו. באשר לאסלה נסתרת, כאן זה כבר סיפור אחר. אתם כמעט תמיד תהיו זקוקים לאינסטלטור אשר יפתור את הבעיה.

פותחים את הניאגרה

הניאגרה היא למעשה מיכל אגירה של מים אשר תפקידו הוא לאפשר לכמות גדולה של מים לרדת בבת אחת ובכך לשטוף את האסלה עם הרבה אנרגיה. יש שם מנגנון אשר מווסת את כניסת המים ועוצר אותם כאשר המיכל מלא. ניתן לשמוע זאת לאחר הורדת המים.

כדאי לבדוק שמדובר בנזילה על ידי סגירה של כל הברזים בבית והתבוננות במונה המים הדירתי. זה יכול לקחת כמה דקות עד שהוא ייעצר כמעט לגמרי. במידה ויש שם תנועה – הרי שזו נזילה ממקור כלשהו. כדי לבדוק נזילה מהניאגרה עצמה תוכלו לייבש את ה'קיר' של האסלה מתחת לניאגרה. יבשו אותו טוב טוב והמתינו כמה דקות. הניחו באותו המקום נייר טואלט. אם הוא נרטב – זו נזילה.

שני גורמי הנזילה בניאגרה

נזילה בניאגרה נגרמת על ידי שני גורמים בדרך כלל. הראשון הוא  אטם תקול, יבש או קרוע ממש, של השסתום ממנו זורמים המים אשר נמצא מתחת למצוף. תוכלו לרכוש אטם כזה בכל חנות לחומרי בניין. בשביל להחליפו, נתקו את המים ורוקנו את הניאגרה. בדרך כלל יש אום מפלסטיק אשר מחזיק את המצוף. סובבו אותו והוציאו את המצוף. מיד יתגלה לעיניכם המיקום של האטם. החליפו אותו בזהירות והרכיבו. יש לציין שגם אם הוא לא היה סיבת הנזילה, טוב עשיתם שהחלפתם אותו כי בכך אולי מנעתם את הנזילה הבאה.

הגורם הנפוץ השני הוא מצוף שאיננו מכוון כראוי. המצוף הזה הוא מה שעוצר את זרימת המים כאשר מיכל ההדחה מלא. לפעמים הוא יוצא מכיוון וצריך לכוון מחדש. מצאו בצד שמאל בורג בצבע אדום או כחול. סובבו אותו עם כיוון השעון. מה שאתם עושים זה למעשה 'מתיחה' של המצוף ודחיפתו כך שהוא יסגור את המים מעט מוקדם יותר ממקודם.

 

ברב המקרים, הפעולות הללו יפתרו את הנזילה בניאגרה. לפעמים, הנזילה נגרמת ממצוף שהוא תקול לגמרי ומצריך החלפה. זה שלב בו יהיה נכון כבר לקרוא לאינסטלטור שידע לתת מענה מדויק יותר.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות