איך לשחרר סתימה באסלה?

איך לשחרר סתימה באסלה?

כל אחד היה רוצה להימנע מהרגע הלא נעים בו הוא מוריד את המים בשירותים ומפלס המים ממאן לרדת. המים עולים ועולים ובמקרים קיצוניים אפילו גולשים ויוצרים שיטפון לא נעים. התופעה הזו נגרמת בגלל סתימה באסלה. סתימה כזאת יכולה להגיע בפתאומיות או בהדרגה. חשוב מאד לא להתעלם ממצב בו הזרימה באסלה איננה חלקה והמים עולים אפילו אם זה 'רק קצת'. בכל אופן, לפעמים אנחנו נתקלים במצב של סתימה וחשוב לדעת שיש מה לעשות בנידון, אפילו לפני שפונים לאיש מקצוע. שחרור סתימה באסלה – כל תעשו זאת!

סתימה באסלה – טיפול ראשוני

הצעד הראשון לשחרור סתימה באסלה הוא שימוש בפומפה. אותו כלי ארכאי שכנראה משמש יותר כצעצוע או חלק מתחפושת לפורים מאשר כלי עבודה, יכול להציל את המצב. חשוב לבדוק שהפומפה איננה יבשה ושהיא אוטמת כמו שצריך. מקמו אותה כך שהיא יוצרת אטימה ואז הפעילו אותה. חשוב לדעת ששני כיווני הפעולה יכולים לפתוח את הסתימה, הן הדחיפה והן המשיכה. כאשר אתם מרגישים לחץ, אתם עושים עבודה נכונה. אם הדחיפה והמשיכה לא יוצרות התנגדות, הרי שאין אטימה והפעולה לא מאד אפקטיבית. אל תתייאשו, תנו לפומפה לעבוד. לפעמים הסתימה משתחררת גם אחרי יותר מעשרים פמפומים.

שימוש בספירלה

אם הפומפה לא עזרה, ניתן להשתמש בספירלה או קפיץ ידני. את הספירלה מכניסים דרך האסלה ישירות. אם קיים פתח ב'ברך הביקורת' של האסלה, הכניסו את הספירלה משם. ברך הביקורת הוא העיקול בצינור האסלה הנמצא מאחוריה. היזהרו מהריחות שיגיעו לאחר שתפתחו את המכסה. אם אתם מרגישים שהגעתם לסתימה, נסו למשוך אותה אליכם. לעיתים זה לא אפשרי ואז צריך לדחוף אותה הלאה מכם בדחיפה.

מה עוד ניתן לעשות?

למעשה, אלו שתי הדרכים בהן תוכלו לפתור באופן עצמאי את הסתימה באסלה. יש לציין שרוב הסתימות אכן יפתרו באופן הזה. חשוב לציין שהשימוש בספירלה צריך להיות בעדינות. לעיתים היא יכולה לפגוע במערכת הפנימית של הצינורות ואפילו לייצר נזילה. לא כדאי להשתמש איתה ביותר מדי כוח ובכל מקרה, עבדו לאט. פה נעצור לציין שישנם גם חומרים ייעודיים לשחרור סתימה באסלה, אך מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע, מאחר ומדובר בחומרים כימיים.

מתי צריך לקרוא לאינסטלטור?

האמת היא שכדאי יהיה להתייעץ עם אינסטלטור בכל מקרה, אפילו אם הסתימה השתחררה. לפעמים יש בעיה כרונית במערכת שיהיה צריך לפתור באופן מקצועי. לאינסטלטורים יש מכשור מתקדם הכולל מצלמה אשר ניתן להחדיר לצינורות. הם יוכלו לא רק לטפל בסתימה, אלא גם לראות את תקינות הצנרת ולבדוק אם יש מקום בה אשר מועד לפורענות מבחינת סתימות עתידיות.

 

לבסוף, כדי להימנע בכלל מסתימות, הקפידו לא לזרוק אל האסלה תחבושות היגייניות או מגבונים למשל, או כל פסולת אשר איננה מיועדת לכך. אם אתם משתמשים בסבון תלוי – הזהרו שהוא לא ייפול לאסלה. זה קורה לעיתים קרובות כאשר ילדים משחקים איתו. המחזיק שלו נופל, סוחף אליו מוצקים אחרים ויוצר סתימה.

כך או כך, יש כמה וכמה דרכים לשחרר סתימה באסלה, כך שתוכלו לבחור את הדרך האידיאלית ביותר בעבורכם.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות