מצמצמים פערים בחברה: הכירו את פועלם החשוב של האחים איל, רפי ומשה אדרעי מעמותת אחינועם

מצמצמים פערים בחברה: הכירו את פועלם החשוב של האחים איל, רפי ומשה אדרעי מעמותת אחינועם

לצמצום הפערים בחברה הישראלית יש חשיבות עצומה מבחינת היכולת להוביל ליצירה של חברה חזקה אשר מספקת הזדמנות שווה לכל אחד ואחת, לא משנה היכן הוא מתגורר. בשל הפערים ההולכים ומתרחבים החליטו בעמותת אחינועם אותה הקימו האחים איל אדרעי, רפי אדרעי וכן משה אדרעי לפעול כבר מעכשיו וזאת מתוך חובה מוסרית לדאוג לחברה הישראלית. כיצד הם מצליחים לעשות זאת? להלן הפרטים.

תוכניות חברתיות המבוססות על ליווי ארוך טווח

עמותת אחינועם הוקמה בשנת 2018 מתוך מטרה להעניק הזדמנות שווה לצעירים מהפריפריה הגיאוגרפיה אבל גם החברתית במדינת ישראל, כחלק מחובה ערכית ומוסרית של המייסדים בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי אשר החליטו להרים את הכפפה וליצור מערך התנדבותי אשר פועל למען המטרות הללו. במסגרת הפעילות של העמותה מקדמים המייסדים תוכניות ליווי ארוכות טווח המיועדות בעבור נערים ונערות המתגוררים באזור הפריפריה לצד קידום של בני נוער המוגדרים בסיכון ואשר אינם מוכרים לרשויות הרווחה, וזאת מתוך מטרה לסייע להם להתגבר על מחסומים ואתגרים ולמעשה להוביל למימוש הפוטנציאל הטמון בהם.

במסגרת התוכנית מספקת העמותה תוכנית ליווי אישית שמתחילה החל מגיל 16 ונמשכת עד לגילאים בוגרים, תוך התמקדות על בנייה של תוכנית אישית המותאמת בעבור כל משתתף. תוכנית זו זוכה לשבחים מצד גורמי החינוך והרווחה, כאשר העמותה פועלת בשיתוף פעולה מלא, כחלק מהבנה כי כך ניתן יהיה להוביל ליצירה של מערך תומך אשר יצמצם את הפער.

 

 

קידום של בני נוער בני העדה האתיופית

תוכנית נוספת של העמותה היא תוכנית קידום אישית המבוססת על שיפור ההשתלבות של בני העדה בחברה הישראלית, וזאת על ידי קידום של תוכנית אשר מסייעת להם במסגרת של פרויקט מיוחד לעידוד גיוס לצבא. רפי אדרעי פועל למען  המטרה הזו במסגרת פרויקט מיוחד המתבצע באמצעות מערך של מתנדבים ונועד לסייע לטובת פיתוח היכולת הפיזית של המשתתפים לצד יכולת מנטלית, כל זאת מתוך מטרה להוביל להגדלת הסיכויים להשתלבות בתפקידים מבוקשים ביחידות מיוחדות לצד תפקידי קצונה.

העמותה מתגאה באחוז הצלחה גבוה מאוד – מעל ל-95%  מהבוגרים הצליחו להשתלב ולהגשים את החלום, כאשר הייחודיות של התוכנית הזו נובעת גם מהליווי האישי שאותו מספקת העמותה גם בהמשך חייהם הבוגרים, וזאת על ידי הצטרפות של הבוגרים לתוכנית המלגות של העמותה אשר נועדה לסייע גם בתקופה הזו אבל גם בעת ההשתלבות בשוק התעסוקה.

לא משאירים אף תלמיד מאחור – תוכנית מהפכנית

לא משאירים אף תלמיד מאחור היא תוכנית מהפכנית אותה מקדמתה העמותה בעקבות התפרצות מגפת הקורונה אשר הובילה לזינוק במספר הפניות למחשבים חדשים או מחודשים. במסגרת הזו הצליחו המייסדים להוביל לשינוי משמעותי שמגיע לידי ביטוי בחלוקה של מעל ל-25,000 מחשבים, כאשר לאור ההצלחה והביקוש, החליטו בעמותה להמשיך ולקדם את התוכנית בפריסה ארצית, כחלק מהבנה כי באמצעות חיבור למחשבים ניתן יהיה ליצור מערך טכנולוגי התואם את המאה ה-21 ומאפשר לכל תלמיד ותלמידה במדינת ישראל לקבל חינוך איכותי ושווה ערך.

לסיכום

עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי היא עמותה חברתית שהוקמה ללא מטרות רווח ופועלת מתוך חובה מוסרית וערכית. הכוונות הטובות של המייסדים לצד מערך המתנדבים הפועל בכל ימות השנ הוא זה שהופך אותה לעמותה בעלת השפעה על עתידם של בני ובנות הנוער במדינת ישראל, תוך שימת דגש על קידום, ליווי וצמצום פערים, לטובת חיזוק החברה הישראלית.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות