אינסטלטור נפגע תאונת עבודה: ממש את הזכויות שלך!

אינסטלטור נפגע תאונת עבודה: ממש את הזכויות שלך!

תגידו מה שתגידו עליהם – אבל השרברבים הם ככל הנראה בלי המקצוע הנחוצים ביותר כאשר מדובר בשמירה על הבית וסביבת המגורים שלנו. אנחנו לרוב לא חושבים עליהם כאשר אין צורך, אבל ברגע שיש סתימה בשירותים שלא נצליח להתגבר עליה, הצפה בבית או כל בעיה שהיא בצנרת – אנחנו נצטרך אותם באופן מיידי והם ישמחו לבוא ולפתור לנו את הבעיות באופן מקצועי ובמהירות. אם גם אתם אינסטלטורים במקצוע, אתם בטח יודעים שעל אף שמהצד ולמי שלא באמת מבין, העבודה שלכם עשויה להיראות פשוטה ושגרתית, היא גם יכולה להיות מסוכנת ומתוך כך תאונות עבודה במקצוע הם אחד הדברים השכיחים ביותר. אם גם אתם נפגעתם חלילה בתאונה מהסוג הזה, חשוב קודם כל לדאוג לעצמכם לטיפול רפואי הולם על מנת שתהיו תמיד בקו הבריאות ותוכלו להמשיך ולהתפרנס בכבוד. לאחר מכן, חשוב מאד למצות את הזכויות שלכם עד תום. אנחנו רוצים לדבר על העניין ולחדד את החשיבות שלו, מקווים שתשמרו על עצמכם בכל שלב ושלא תתפשרו על מה שמגיע לכם במקרה ומתרחשת חלילה תאונה כזו או אחרת.

איזה תאונות נפוצות אצל אינסטלטורים ומה נחשב לתאונת עבודה?

נכון, לא כל עבודה של שרברב היא כזו שכרוך בה סיכון, אבל בגלל שמדובר במקצוע ובדבר מה בו עוסקים על בסיס יומיומי, הפעולות המסוכנות בהחלט מרובות ועשויות להתרחש. תוכלו לקרוא באתר של עורכי הדין אלמוג שפירא עוד על הנושא,  והנה כמה דוגמאות לתאונות שעשויות להתרחש:

  • נפילות: פעמים רבות העבודה של אינסטלטורים מחייבת אותם לעבוד בגובה, וגם כאשר מתמגנים כראוי תאונות של נפילות עשויות עדיין לקרות.
  • פגיעה מכימיקלים: אינסטלטורים עובדים באופן טבעי בסביבה מרובת כימיקלים וחומרים מסוכנים. בין אם אלו חומרים מיוחדים לפתיחת הסתימות, מי הביוב או חומרים נוספים אחרים. תאונות בתחום הזה הן נפוצות למדי, בין אם מדובר על שאיפה של גזים רעילים או פגיעה פיזית בעור מחומרים כאלו.
  • תאונות בדרך לעבודה או בחזרה ממנה: אינסטלטורים הם גם בעלי מקצוע ניידים ביותר שצריכים להגיע למקומות רבים במהלך היום. לכן תאונות דרכים הן גם נפוצות למרבה הצער, ובמקרה כזה יש צורך בחקירת התאונה והנסיבות שלה.

מה נחשבת תאונת עבודה אם כך? ובכן, כל תאונה שמתרחשת במהלך העבודה וכתוצאה ישירה ממנה וזה כולל גם תאונות דרכים ופגיעות בדרך לעבודה ובחזרה ממנה. האם כל תאונה כזו תוכר מייד כתאונת עבודה? לא, ובגלל זה חשוב לממש את הזכויות בעזרת אנשי מקצוע מנוסים.

אינסטלטור נפגע תאונת עבודה: ממש את הזכויות שלך!

איך לממש את הזכויות?

ובכן, מבלי להיכנס לדקויות של מימוש הזכויות מול המוסד לביטוח לאומי וחברות הביטוח הפרטיות ומבלי לגעת בהבדלים בין אינסטלטור עצמאי לאינסטלטור שכיר, נאמר שהגופים הללו לא ממהרים בלשון המעטה להכיר בתאונות העבודה ולפצות את הנפגעים ולמפעמים מדובר על מאבק של ממש.

כמו כן, הרבה פעמים במקביל לתביעות מול חברות הביטוח וביטוח לאומי שהן עולם ומלואו, חשוב לגשת לתהליך של תביעה אזרחית (למשל אם שרברב נכנס לחצר של לקוח והכלב שלו תקף אותו ופצע אותו). מדובר בעצם על מה תהליכים שצריך לעשות בו זמנית וכל זה לרוב בזמן פציעה ואפילו השבתה כללית של האפשרות לעבוד.

על כן, לא מומלץ כלל ועיקר לצאת למאבק הזה לבד. אנו מציעים בשלב הראשון, כמובן לאחר שדאגתם לעצמכם לטיפול רפואי מקיף ומנעתם סיבוכים נוספים, להתחיל בהתייעצות עם עורכי דין מנוסים מתחום דיני העבודה. מי שיעשה זאת מהשלב הראשון מעלה לעצמו את הסיכויים לקבלת הפיצויים שמגיעים לו כחוק. שמרו על עצמכם!

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות